Skip to main content

Bibby Financial Services

Bibby Financial Services Sp. z o.o. jako niezależny dostawca usług faktoringowych działa na polskim rynku od 2002 roku. Firma należy do finansowej części brytyjskiego holdingu Bibby Line Group Ltd. będącego kontynuacją rodzinnej firmy założonej w 1807 roku przez Johna Bibby. Aktualnie w ramach grupy działają podmioty oferujące usługi m.in.: transportu morskiego, usługi logistyczne, doradcze oraz usługi finansowe. Firma działa globalnie posiadając swoje biura w wielu zagranicznych lokalizacjach. W Polsce skupia się na oferowaniu usług faktoringu. Należy do Polskiego Związku Faktorów, Brytyjsko Polskiej Izby Handlowej oraz największego międzynarodowego zrzeszenia faktorów Factors Chain International.

Bibby Financial Services jest firmą, która jako pierwsza na polskim rynku zaoferowała faktoring dla firm z sektora MŚP. Nieustannie aktualizuje zakres świadczonych usług, mając na uwadze zróżnicowanie i zmieniające się potrzeby polskich przedsiębiorców. W efekcie firma może się pochwalić wieloma prestiżowymi nagrodami. Trzykrotnie otrzymała tytuł „Firmy Przyjaznej Klientowi”, ponadto „Diamenty Forbesa”, „Laur Klienta 2013”, nagrodę „Skrzydła” przyznawaną przez Krajowy Rejestr Długów. Miesięcznik „My Company Polska” na podstawie badania przeprowadzanego przez instytut Kantar Millward Brown przyznał firmie tytuł "Marka Godna Zaufania 2018" w kategorii firma faktoringowa.

Bibby Financial Services - więcej niż finansowanie

Oferta Bibby Financial Services jest skrojona na miarę potrzeb klienta prowadzącego sprzedaż towarów lub usług z odroczonymi terminami płatności. Firma proponuje rozwiązania zapewniające poprawę płynności finansowej oraz szereg usług dodatkowych zapewniających wygodę, wsparcie i ułatwiających prowadzenie działalności. Należą do nich zarządzanie należnościami z efektywną ich kontrolę, włączając w to skuteczną ich egzekucję, weryfikacja wiarygodności polskich i zagranicznych kontrahentów oraz zabezpieczenie przed niewypłacalnością kontrahentów.

Firmie zależy na budowaniu trwałych relacji, dlatego w Bibby Financial Services każdy klient ma swojego stałego osobistego doradcę. Oparte na relacjach podejście bazujące na zrozumieniu specyfiki poszczególnych biznesów pozwala dostosowywać produkty i usługi do indywidualnych obecnych i przyszłych potrzeb przedsiębiorców, dając gwarancję odpowiedniego wsparcia finansowego.

Bibby Financial Services udostępnia bezpieczny internetowy system obsługi klienta BibbyNet, umożliwiający 24-godzinną kontrolę wszelkich operacjach wykonywanych na kontach. Pozwala on m.in. prosto i szybko przesłać informację o fakturach do finansowania, sprawdzać, które faktury i kiedy zostały zapłacone przez kontrahentów, na bieżąco monitorować wykorzystanie przyznanego limitu finansowania oraz pobierać przydatne raporty.

Bibby Financial Services pomoże otworzyć się na nowe możliwości i zrealizować ambitnie plany. Ponieważ jest firmą faktoringową niezależną od banków, dlatego ma proste i przyjazne procedury, własne kryteria oceny pozwalające oferować elastyczne warunki, a decyzje dotyczące finansowania podejmuje szybko. Może finansować także podmioty, które nie otrzymają finansowania w banku. Filozofia firmy mówi, że klient to nie tylko wyniki finansowe, ale ważne jest również jak firma jest prowadzona, czego potrzebuje oraz kim są jej odbiorcy. Dzięki temu podejściu z faktoringu korzystają również firmy, które mają ograniczony dostęp do finansowania w innych instytucjach.

 

Opinie klientów o Bibby Financial Services:

Opinia Flexible Packaging Polska Sp. z o.o.

 

Opinia PPHU Lech

 

Opinia SaS Logistic sp. z o.o.

 

Opinia BanFood sp. Z o.o. Sp. K.

 

Dane firmy:

Bibby Financial Services Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 134
02-305, Warszawa
KRS: 0000105848
NIP: 951 20 44 933
REGON: 017509621

 

Poznaj ofertę faktora:

Faktoring z regresem

Zbyt długo czekasz na zapłatę za dostarczony towar, czy świadczone usługi? Wypróbuj faktoring z regresem w Bibby Financial Services - zyskaj płynność finansową i zapobiegaj zatorom płatniczym. Po przesłaniu faktury gotówkę otrzymasz już po 24 godzinach.

Więcej...

Faktoring masowy

To rozwiązanie dla firm z dużym portfelem kontrahentów i dużą liczbą wystawianych faktur. Kontrahenci mogą cały czas rotować - nie dokonuje się ich indywidualnego zgłaszania. Przekazywanie faktur dokonuje się w sposób automatyczny, jednym plikiem wygenerowanym z systemu księgowego.

Więcej...

Faktoring bez regresu

To faktoring właściwy dla przedsiębiorców, którzy chcą ograniczyć ryzyko i ubezpieczyć swoje należności. Bibby Financial Services może sfinansować należności oraz przejąć ryzyko niewypłacalności Twoich odbiorców.

Więcej...

Faktoring eksportowy

Poza finansowaniem w wybranej walucie to aktualna wiedza na temat potencjalnych kontrahentów, zagranicznych rynków, lokalnych zwyczajach handlowych oraz aspektów prawnych innego państwa. To weryfikacja wiarygodności odbiorców zagranicznych przed realizacją dostawy.

Więcej...

Faktoring z linią zakupową

Jeśli z jakiegoś powodu klasyczny faktoring nie wystarczy Bibby Financial Services może sfinansować dodatkowo zobowiązania firmy wynikające z zakupów towarów lub usług. Możesz aktywnie kształtować politykę zakupową firmy i korzystać z rabatów u dostawców za terminową lub wcześniejszą zapłatę.

Więcej...