Branża budowlana jest przez instytucje finansowe, a zawłaszcza banki uznawana jest za branżę trudną, podwyższonego ryzyka. Pomocą dla firm budowlanych jest faktoring. Rozwiązania wielu firm faktoringowych uwzględniają indywidualną specyfikę branży budowlanej m.in.: trudny sektor podwyższonego ryzyka, jednorazowe kontrakty, mało faktur, ale o znacznej wartości, sezonowość.

 

Faktoring dla budownictwa to propozycje skierowane do dwóch odmiennych grup przedsiębiorstw:

  • firm budowlanych realizujących jednorazowe kontrakty (wykonawstwo),
  • producentów i dystrybutorów, którzy dostarczają materiały dla budownictwa.

 

Rozwiązaniem, które pozwala firmie budowlanej na sfinansowanie całego kontraktu, jak również tylko wybranych, pojedynczych faktur – w zależności od potrzeb (np. w okresie zwiększonej aktywności biznesowej) jest faktoring jednorazowy. Z tego rozwiązania może korzystać zarówno główny wykonawca jak i podwykonawca.

 

 Jak znaleźć faktoring dla firmy budowlanej - w 3 krokach:

Aby skorzystać z faktoringu dla budownictwa - dla jednorazowych kontraktów:
1) Przejdź do Ofert faktoringu
2) W filtrze znajdź i zaznacza opcje "jednorazowy faktoring",

faktoring dla firm budowlanych

Warto oznaczyć również inne parametry np. staż swojej firmy czy formę prowadzonej działalności itp. Nie jest to konieczne, ale pozwoli szybko wykluczyć oferty faktoringu nie pasujące do Twojej firmy.

3) Wciśnij "Szukaj".

Teraz tylko porównaj i wybierz najlepiej pasującą ofertę faktoringu dla Twojej firmy budowlanej.

 

Producenci oraz dystrybutorzy materiałów dla budownictwa, którzy mają stałych odbiorców mogą korzystać z wszystkich wariantów faktoringu, które można porównać przechodząc do zestawienia ofert.