Skip to main content

Faktoring dla budownictwa

Branża budowlana jest przez instytucje finansowe, a zawłaszcza banki, uznawana jest za branżę trudną, podwyższonego ryzyka. Pomocą dla firm budowlanych jest faktoring. Rozwiązania wielu firm faktoringowych uwzględniają indywidualną specyfikę branży budowlanej m.in.: trudny sektor podwyższonego ryzyka, jednorazowe kontrakty, mało faktur, ale o znacznej wartości, sezonowość.

Faktoring dla budownictwa to propozycje skierowane do dwóch odmiennych grup przedsiębiorstw:

  • firm budowlanych realizujących jednorazowe kontrakty (wykonawstwo),
  • producentów i dystrybutorów, którzy dostarczają materiały dla budownictwa.

Rozwiązaniem, które pozwala firmie budowlanej na sfinansowanie całego kontraktu, jak również tylko wybranych, pojedynczych faktur – w zależności od potrzeb (np. w okresie zwiększonej aktywności biznesowej) jest faktoring jednorazowy. Z tego rozwiązania może korzystać zarówno główny wykonawca jak i podwykonawca.

Jak znaleźć faktoring dla firmy budowlanej - w 3 krokach:

Aby skorzystać z faktoringu dla budownictwa - dla jednorazowych kontraktów:

1) Przejdź do: Jednorazowy wykup faktury

2) W filtrze oznacz parametry dotyczące firmy i jej potrzeb np. staż swojej firmy czy formę prowadzonej działalności itp. Pozwoli to szybko wykluczyć oferty faktoringu niepasujące do Twojej firmy.

faktoringu dla budownictwa

3) Wciśnij "Szukaj".

Teraz tylko porównaj i wybierz najlepiej pasującą ofertę faktoringu dla Twojej firmy budowlanej.

 

Dla producentów oraz dystrybutorów materiałów dla budownictwa, którzy mają stałych odbiorców, dostępne są (poza faktoringiem jednorazowym) również inne warianty faktoringu.