Skip to main content

Monevia Sp. z o.o. to najdłużej działający w Polsce FinTech specjalizujący się w mikrofaktoringu. Zapewnia łatwy i szybki dostęp do gotówki, dzięki prostym, przejrzystym i elastycznym zasadom współpracy. Oferta spółki odpowiada na potrzeby mikro i małych przedsiębiorców, którzy z uwagi na niski poziom obrotów, słabe wyniki finansowe lub brak zabezpieczeń, nie mogą skorzystać z ofert banków czy innych instytucji finansowych. Z oferty firmy mogą skorzystać również start-upy, wchodzące dopiero na rynek. Spółka należy do Związku Przedsiębiorstw Finansowych.

Monevia - czyli swoboda wyboru

Faktor wspiera m.in. przedsiębiorstwa, które wystawiają faktury o niskich nominałach. W Monevii można przekazać do sfinansowania dowolną liczbę faktur i w dowolnym momencie. Transakcje odbywają się online, a Platforma Monevia dostępna jest 24/7. Faktury możesz spieniężać wtedy, gdy chcesz - regularnie albo incydentalnie - to Ty decydujesz, kiedy i jakie faktury sfinansować. Monevia finansuje zarówno pojedyncze faktury jak również pakiety faktur.

Faktoring w Monevii do godna uwagi alternatywa dla produktów bankowych oraz innych instytucji finansowych - bez sprawdzania dokumentów finansowych, bez wyciągów bankowych i bez zawierania długoterminowych umów współpracy. Tu klient sam decyduje, czy skorzystać jednorazowo z usługi, czy może systematycznie korzystać z faktoringu - mając tym samym dowolność wyboru, pełną decyzyjność i swobodę w zarządzaniu należnościami.

Dostępność i bezpieczeństwo

Z faktoringu w Monevii może skorzystać każda firma zarejestrowane w Polsce, również ta, której właściciel lub udziałowiec jest obcokrajowcem. Zaległości wobec instytucji publiczno-prawnych nie zamykają firmie możliwości skorzystania z faktoringu. Monevia sfinansuje również firmy ze słabszą historią w BIK, które nie mogą liczyć na współpracę z bankami czy korzystać z ofert innych instytucji finansowych.

Monevia dba o bezpieczeństwo finansowe, weryfikując każdą transakcję pod kątem ryzyka wypłacalności i kondycji finansowej kontrahentów (płatników faktur). Bezpłatnie weryfikuje dla swoich klientów zdolność finansową płatników i monitoruje płatności faktury. Weryfikacja wypłacalności kontrahenta oraz monitoring płatności faktur zwiększają szansę na terminową spłatę należności, oraz poprawia dyscyplinę płatniczą kontrahentów. Dzięki temu możesz spokojnie rozwijać swój biznes, unikając przy tym niewiarygodnych kontrahentów. Co warte odnotowania: sprawdzenie płatnika może odbyć się również przed zawarciem transakcji.

Nagrody i wyróżnienia

Monevia nagrody 2021

Monevia oferuje bezpłatnie:

  • weryfikacje zdolność finansowej płatników faktur,
  • monitoring terminowej płatność faktury przez kontrahenta,
  • dodatkowy bezpłatny okres finansowania nawet do 30 dni po terminie płatności faktury,
  • przyznanie i podwyższenie limitu finansowania.

Łączną wartość faktur, które można spieniężyć jednorazowo, określa odnawialny limit finansowania dostępny na Platformie Monevia. W Monevii wyjściowy limit finansowania "na start" wynosi 50.000 zł, jest zawsze taki sam dla wszystkich, niezależnie od wartości faktur przekazanych do sfinansowania. Może on zostać bezpłatnie podwyższony w zależności od potrzeb. Jeśli jest niewystarczający, następuje dodatkowa weryfikacja kolejnych transakcji oraz kontrahentów i na tej podstawie podejmowania jest decyzja o podwyższeniu limitu. W Monevii przyznanie oraz podwyższenie limitu jest zupełnie darmowe.

Przyznanie limitu faktoringowego opiera się o bezdokumentową ocenę kondycji finansowej oraz ogólnodostępne informacje gospodarcze. System scoringowy Monevii ocenia ryzyka transakcji, ale najistotniejsza jest tu wypłacalność płatników faktur. Dzięki zautomatyzowanemu procesowi ocena zajmuje tylko kilka minut. O efekcie oceny oraz przyznanym limicie sprzedaży na danego kontrahenta - klient informowany jest natychmiast. Na bieżąco wie, jakie faktury może przekazać do sfinansowania w danym momencie.

Faktoring online

Wszelkie formalności ograniczone są do niezbędnego minimum i przebiegają na specjalnie stworzonej intuicyjnej Platformie Monevia, na której wszystkie transakcje przebiegają online. Prosty i intuicyjny panel klienta pozwala szybko uzyskać gotówkę bez zbędnych formalności, w dowolnym czasie, z dowolnego komputera czy urządzenia mobilnego z dostępem do Internetu. Pieniądze przelewane są na Twoje konto bankowe zaraz po potwierdzeniu transakcji. Informacje o wykonanych operacjach publikowane są w na bieżąco w postaci raportów oraz powiadomień. W razie potrzeby Biuro Obsługi wspiera Klientów telefoniczne i mailowo na każdym etapie transakcji.

Aby skorzystać z faktoringu w Monevii, wystarczy zarejestrować się na Platformie Monevia i wprowadzić fakturą na kwotę min. 700 zł (lub 200 euro) z terminem płatności od 7 do 90 dni. Po zaakceptowaniu transakcji klient otrzymuje na konto 100% faktury brutto minus jednorazowa prowizja (stała, niezmienna i znana od początku transakcji).

Dane firmy:

Monevia Sp. z o.o.
ul. Słowackiego 1
85-008 Bydgoszcz
KRS: 0000075028
NIP: 5541021281
REGON: 091225389

Poznaj ofertę faktora:

Jednorazowy faktoring

Samodzielne decydujesz o tym kiedy, ile i jakie faktury sprzedawać. Masz możliwość finansowania nawet pojedynczej faktury, bez konieczności podpisywania długoterminowych umów i innych stałych zobowiązań wobec faktora.

Więcej...

Faktoring ALL INCLUSIVE

Faktoring ALL INCLUSIVE oznacza, że wszystkie opłaty i prowizje zawierają się w jednej cenie – znanej już na samym początku zawierania transakcji. Poza samym finansowaniem usługa obejmuje również weryfikacje zdolność finansowej kontrahentów oraz monitoring płatności faktury. 

Więcej...