prosta droga do faktoringu

infolinia: 801 009 445

Czego wymagają instytucje finansowe?

Wymagania instrukcji finansowych oferujących faktoring są miej restrykcyjne niż to jest w przypadku kredytu obrotowego. Jednak poza typowymi dla faktoringu wymogami faktorzy określają grupy docelowe przedsiębiorstw do których kieruje swoją ofertę. Wymogi różnią się więc w zależności od faktora.

Czytaj więcej...

Mikrofaktoring – czyli faktoring dla małych firm

Mikro firmy mają zawsze pod górkę. Nawet faktoring, który co do zasady jest o wiele bardziej dostępny niż kredyt bankowy, dla mikro przedsiębiorstwa jest często poza zasięgiem. Odpowiedzią na potrzeby małej firm jest mikrofaktoring. Poprzez mikrofaktoring przedsiębiorca można przekazać do wykupu nawet tylko jedną fakturę o wartości mniejszej niż tysiąc złotych.

Czytaj więcej...

Faktoring eksportowy – finansowanie i pakiet bezpieczeństwa

Naturalnym etapem rozwoju przedsiębiorstwa jest szukanie nowych rynków zbytu dla swoich produktów czy usług. Otwarcie się firmy na międzynarodowe rynki daje ogromne możliwości, ale wiąże się z nowymi wyzwaniami i większym ryzykiem niż handel krajowy. To właściwy moment aby poznać i docenić faktoring eksportowy.

Czytaj więcej...

Faktoring pełny czy niepełny?

Jaki faktoring wybrać? Wybór, więc między tymi dwoma rodzajami faktoringu z pozoru wydaj się prosty i oczywisty - to faktoring pełny pozwala maksymalnie ograniczyć ryzyko w transakcjach handlowych. Jednak dodatkowy zakres bezpieczeństwa wiąże się z dodatkowym kosztem - prowizją za przejęcie ryzyka. Dlatego warto rozważyć czy i kiedy skorzystać z faktoringu pełnego.

Czytaj więcej...

Finansowania w praktyce, czyli faktoring kołem zamachowym firmy

Faktoring może być „kołem zamachowym” stanowiącym stabilne i elastyczne źródło, kluczowego „paliwa” dla rozwoju dla firmy. W trudnym okresie bywa również „kołem ratunkowym” pomagającym wyjść z problemów. Faktoring może zaoferować tak wiele korzyści, że w praktyce trudno nawet je jednocześnie wykorzystać.

Czytaj więcej...

Czy najwięksi faktorzy mają najlepsze oferty?

Każdemu zależy aby decyzje w tym decyzje wyboru firmy faktoringowej podejmować możliwie sprawnie i szybko. Kiedy początkowo wybór wydaje się duży, często szukamy „klucza”, który uprości i pomoże w znalezieniu właściwej oferty. Czy kierowanie się wielkością faktora może pomóc? Czy najwięksi faktorzy mają najlepsze oferty? Droga na skróty może być wyboista.

Czytaj więcej...

Poszukiwanie i wybór faktora

Poszukiwanie firmy faktoringowej należy rozpocząć od sprecyzowania podstawowych potrzeby przedsiębiorstwa. Czyli czego oczekujemy od faktoringu? Czy może tylko finansowania? Czy jednak ważne dla naszej firmy są również dodatkowe usługi jak zarządzanie należnościami, egzekwowanie płatności albo przejęcie ryzyka?

Czytaj więcej...

Przegląd produktów faktoringowych

Faktoring to produkt finansowy dla firm potrzebujących finansowania bieżącej działalności, połączony z dodatkowymi usługami wspierającymi zarządzanie należnościami. Jest oferowany w kilku odmianach uwzględniających pewne indywidualne cechy, zaspokajających różne potrzeby przedsiębiorstw. Podstawowe rodzaje faktoringu a jednocześnie najbardziej typowe produkty oferowane przez firmy faktoringowe to faktoring pełny oraz faktoring niepełny.

Czytaj więcej...

Płynność finansowa - kluczem do sukcesu przedsiębiorstwa

Płynność finansowa czyli zdolność przedsiębiorstwa do dokonywania zakupów niezbędnych dla jego funkcjonowania towarów i usług oraz do płacenia na czas rachunków, jest fundamentalnym elementem każdej firmy, niezależnie od jej wielkości czy profilu działalności. Jak ważna jest płynność finansowa może świadczyć to, że nawet firma, która wykazuje zysk, ale nie ma zdolności do spłaty krótkoterminowych zobowiązań, może być zmuszona do ogłoszenia upadłości.

Czytaj więcej...