Skip to main content

Faktoring dla firm transportowych

Dzięki faktoringowi firma transportowa uzyskuje gotówkę zaraz po wykonaniu dostawy i wystawieniu faktury. Jednak tylko część firm faktoringowych dostarcza rozwiązanie pasujące do specyfiki branży transportowej.

Ze względu na specyfikę branży, w której zlecenia pochodzą często z giełdy ładunków i mają charakter jednorazowy, nie zawsze uda się zastosować typowego faktoringu, którym obejmuje się co do zasady stałych kontrahentów. Dostępne jest jednak rozwiązanie wspomagające płynność firmy transportowej, oparte o faktury z jednorazowych zleceń. To w wielu przypadkach idealny faktoring dla transportu. Z usługi jednorazowego faktoringu mogą skorzystać spedytorzy oraz przewoźnicy krajowi.

Jak znaleźć faktoring dla transportu - w 3 krokach:

Aby skorzystać z faktoringu dla firmy transportowej - dla jednorazowych zleceń:

1) Przejdź do: Jednorazowy wykup faktury

2) W filtrze oznacz parametry dotyczące firmy i jej potrzeb np. staż swojej firmy czy EUR jako walutę rozliczeniową itp. Pozwoli to szybko wykluczyć oferty faktoringu niepasujące do Twojej firmy.

faktoring dla transportu

 

3) Wciśnij "Szukaj".

Teraz tylko porównaj i wybierz najlepiej pasującą ofertę faktoringu dla Twojej firmy transportowej.

 

Niestety nie ma możliwości skorzystania z jednorazowego faktoringu dla zagranicznego kontrahenta. Przewoźnicy międzynarodowi jeżeli jednak współpracują ze stałymi kontrahentami, mogą korzystać z faktoringu eksportowego.