Skip to main content

SMEO S.A. to FinTech świadczący od 2018 roku innowacyjne usługi faktoringu online. Faktor wykorzystując zaawansowane algorytmy scoringowe i sztuczną inteligencję udziela finansowania niemal w czasie rzeczywistym. Zautomatyzowane i zintegrowane procesy cyfrowe online, pozbawione są wszelkich elementów biurokracji bankowej i pozwalają na decyzję o finansowaniu oraz na wypłatę środków 24h / 7 dni w tygodniu.

Firma powstała z myślą o małych i średnich przedsiębiorcach oraz freelancerach potrzebujących doraźnego zastrzyku gotówki, a wystawiających faktury z odroczonym terminem płatności. Założycielami SMEO są managerowie z długoletnim doświadczeniem w największych instytucjach finansowych w Polsce oraz zagranicą. Udziałowcami (inwestorami) SMEO S.A. są fundusze: Finch Capital oraz Precapital. Finch Capital to fundusz venture capital inwestujący w Europie i Azji skupiający się na innowacyjnych technologiach prowadzących do ewolucji usług finansowych. Precapital to natomiast prywatny fundusz z misją wspierania rozwoju firm tworzących innowacyjne usługi cyfrowe.

SMEO należy do Polskiego Związku Faktorów oraz Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce (ZPF). Firma jako członek ZPF zobowiązała się w swojej działalności do stosowania Zasad Dobrych Praktyk. Dlatego każdy klient SMEO może zgłosić swoją skargę czy wniosek do Komisji Etyki ZPF. Firma zobowiązała się raz w roku przechadzać wewnętrzny audyt etyczny, sprawdzający stosowanie się do Zasad Dobrych Praktyk będącym zbiorem reguł postępowania opartych na ogólnych normach moralnych i zgodnych z polskim prawem.

Dostępność finansowania w SMEO

Oferując elastyczny, wygodny i w pełni internetowy faktoring, SMEO ułatwia drobnym firmom prowadzenie biznesu, oszczędzając czas i energię przedsiębiorców, przez co mogą oni skupić się na kluczowej działalności swojej firmy. Dzięki sprawnym procesom weryfikacji, eliminacji większości procesów papierowych oraz odpowiednim rozwiązaniom technologicznym SMEO jest w stanie sprostać oczekiwaniom mikro i małym przedsiębiorców jak: przejrzystości oferty, wygoda i szybkość działania. Z usług SMEO mogą skorzystać firmy już pierwszego dnia działalności i od pierwszej wystawionej faktury. Firma obsługuje jednoosobowe działalności gospodarcze, spółki jawne oraz spółki z o.o.

Z usługi faktoringu SMEO mogą skorzystać również przedsiębiorcy zaniedbani przez banki i tradycyjne firmy faktoringowe. SMEO finansuje klientów z zadłużeniem w bazach takich jak BIK i BIG-i, oraz z opóźnieniami w rozliczeniach z ZUS i Urzędem Skarbowym. Obsługuje „negaty” bankowe z kredytu obrotowego, kredytu dla firm, limitu w koncie oraz leasingu.

Jak działa internetowy faktoring w SMEO?

Aby zacząć korzystać z faktoringu w SMEO, wystarczy wypełnić online formularz wniosku, podając dane swoje i swojej firmy, następnie niezbędna będzie weryfikacja tożsamość poprzez zalogowanie się do banku. Weryfikacja wszystkich danych jest szyfrowana i zabezpieczona certyfikatem bezpieczeństwa. Nie musisz przesyłać zaświadczeń z urzędu, ani wyciągów bankowych. Decyzja o przyznaniu limitu faktoringowego następuje w czasie kilku minut. Jeżeli jednak z jakiegoś powodu wniosek będzie musiał być rozpatrzony indywidualnie, to decyzja powinna nastąpić w przeciągu kilku godzin. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji podpisujesz online umowę i w tym momencie automatycznie otrzymujesz dostęp do limitu faktoringowego w wysokości nawet 50.000 PLN. Możliwe jest skorzystanie również z wyższej kwoty przyznanego limitu, w tym celu wystarczy zamówić kuriera i podpisać umowę w wersji papierowej.

Limit faktoringowy możesz wykorzystywać wielokrotnie, ponieważ jest odnawialny za każdym razem po opłaceniu faktury przez kontrahenta. Limitem możesz dysponować dowolnie, co oznacza m.in., że limit można w całości przeznaczyć na finansowanie faktur tylko jednego kontrahenta.

Po zarejestrowaniu się w systemie faktora otrzymasz dedykowany Twojej firmie indywidualny numer rachunku bankowego SMEO. Należy go umieszczać na fakturach planowanych do faktoringu. Brak numeru rachunku bankowego SMEO na fakturze nie wyklucza finansowania, ale może spowodować obniżenie kwoty wypłaconej z faktury zaliczki. Sama zamiana faktur na gotówkę odbywa się już błyskawicznie przez internet. Po zalogowaniu się do panelu klienta i przesłaniu kopii faktury sprzedażowej (może to być zdjęcie lub skan faktury), weryfikacji i potwierdzeniu faktury, pieniądze na firmowe konto możesz otrzymać nawet w 15 minut. Każda zgłoszona faktura przechodzi przez wewnętrzne systemy weryfikacji SMEO, który bierze pod uwagę takie aspekty jak wiarygodność kontrahenta, oraz wartość faktury.

W SMEO nie musisz ponosić stałych opłat - płacisz tylko w momencie finansowania faktury, a koszt liczony jest od realnie wypłaconych pieniędzy. Ponadto pomimo wysokiej automatyzacji procesów istnieje możliwość negocjacji warunków cenowych oferty. SMEO finansuje faktury wystawiane w PLN, a także w EURO wystawiane na polskich kontrahentów. Faktor nie stosuje ograniczeń co do branż i chętniej finansuje m.in. branże: transportową, handlową, kreatywną, przemysł i budownictwo.

promocja SMEO

W ramach specjalnej oferty SMEO dedykowanej dla użytkowników serwisu FAKTORINGoferty.pl – otrzymasz 50% rabatu na roczną opłatę za przyznanie limitu. Opłata w SMART PLAN to 2% kwoty przyznanego limitu faktoringowego, czyli będzie to tylko 1% w skali roku.

Dotyczy produktu: Smart Plan.

Dane firmy:

SMEO S.A.
ul. Emilii Plater nr 53 / XIV
00-113 Warszawa
KRS: 0000 679116
NIP: 5252712429
REGON: 367336046

Poznaj ofertę faktora:

Smart Plan

Jeżeli Twoja firma planuje regularnie korzystać z faktoringu, może uzyskać korzystniejsze warunki cenowe przechodząc na Smart Plan. Opłacisz wówczas prowizję od udzielonego limitu, ale zyskasz lepsze stawki prowizyjne od każdej faktury. Stali klienci płacą mniej!

(Oferta na specjalnych warunkach. SPRAWDŹ)

Więcej...

Faktoring eksportowy

Jeżeli Twoja firma zdobywa zagranicznych kontrahentów, może również im proponować odroczone terminy płatności i objąć ich faktoringiem.

(Oferta na specjalnych warunkach. SPRAWDŹ)

Więcej...

Faktoring online

To właściwe rozwiązanie, jeśli potrzebujesz szybkiego zastrzyku gotówki, bo pojawił się nagły, nieplanowany wydatek lub zakupowa okazja. To "faktura na raz" bez zobowiązania do dalszej współpracy.

Więcej...