Skip to main content

Billecta Poland Sp. z o.o. jest częścią szwedzkiej grupy kapitałowej Savelend Credit Group AB, zajmującej się zróżnicowanymi usługami finansowymi w nowoczesnym wydaniu w połączeniu z technologią i zdobyczami internetu. Na polski rynek firma wkroczyła na przełomie 2017 i 2018 roku, oferując usługi finansowe w obszarze B2B.

Billecta Poland jest firmą faktoringową specjalizującą się w dostarczaniu przedsiębiorcom, ze szczególnym uwzględnieniem MŚP, jednoosobowych działalności gospodarczych i freelancerów, szybkiego, łatwo dostępnego i konkurencyjnego cenowo finansowania w formie faktoringu online. Billecta Poland jako instytucja wiarygodna rynkowo jest aktywnym członkiem Polskiego Związku Zarządzania Wierzytelnościami (PZZW), Skandynawsko Polskiej Izby Gospodarczej (SPCC) oraz Izby Gospodarki Elektronicznej (IGE).

Usługi w nowoczesnym wydaniu

Faktoring w Billecta to usługa w konkurencyjnej cenie, oparta o nowoczesne technologie. Billecta finansuje faktury szybko, online’owo bez zbędnych formalności, bez "papierologii" zaświadczeń z ZUS i US, bez zabezpieczeń i bez ukrytych kosztów. Nie dyskryminuje potencjalnych klientów z uwagi na branżę, formę organizacyjno prawną, wielkość obrotów, firma nie musi wykazywać się również zyskiem księgowym.

Finansowane są faktury w przedziale wartościowym od 5 000 zł brutto (obligatoryjne minimum) nawet do wartości wielomilionowych. W szybkiej ścieżce decyzyjnej procedowane są wnioski do 100 tys. zł. Zazwyczaj wniosek o sfinansowanie faktury procesowany jest w ciągu jednego dnia roboczego, przy jednoczesnym informowaniu na bieżąco klienta elektronicznymi środkami komunikacji lub telefonicznie o kolejnych etapach przetwarzania aplikacji, a także o ostatecznej decyzji ze strony Billecta. Wypłata środków następuje niezwłocznie po podjęciu decyzji o finansowaniu oraz zaakceptowaniu proponowanych warunków transakcji przez Klienta, co w praktyce oznacza zaksięgowanie środków na koncie klienta jeszcze w tym samym dniu, bądź w następnym dniu roboczym.

Billecta dokłada wszelkich starań, aby proces wykupu faktury był jak najbardziej odformalizowany, a przez to szybki i łatwy. Za wyjątkami zasadniczo transakcje przebiegają zdalnie, kanałem online, bez konieczności składania oświadczeń w formie pisemnej z odręcznymi podpisami. Wszelkie regulaminy oraz umowę otrzymasz drogą elektroniczną.

Transparentny koszt faktoringu w Billecta

Aplikujący ma możliwość samodzielnej, niezobowiązującej wyceny wierzytelności faktoringowej online. Proces aplikowania o faktoring w Billecta jest bardzo prosty. Wystarczy przez specjalny formularz wprowadzić podstawowe dane oraz załączyć fakturę w formie skanu lub zdjęcia. Po pozytywnej weryfikacji i po akceptacji ceny przez klienta podpisywana jest umowa w trybie online. Wówczas Billecta przelewa środki bezpośrednio na rachunek firmowy wystawcy faktury.

Wynagrodzenie za zrealizowaną usługę faktoringu sprowadza się jedynie do prowizji od sfinansowanej faktury. Wysokość prowizji zależy od rodzaju usługi faktoringowej, jaką wybierzesz z opcji dostępnych w aktualnej ofercie Billecta oraz wartości faktury i terminu jej płatności. Prowizja ta ma formę dyskonta, o jakie zmniejszona zostanie nominalna wartość Twojej faktury brutto, podlegająca wypłacie.

______

W związku z wybuchem wojny w Ukrainie firma BIlecta wycofała się z oferowania faktoringu. Proszę sprawdzić oferty innych firm faktoringowych.

Dane firmy:

Billecta Poland Sp. z o.o.
ul. Świętojańska 23 /10
81-372 Gdynia
KRS: 0000708198
NIP: 6793160930
REGON: 368932490

  

 

promocja Billecta