Skip to main content

FINEA S.A. to FinTech, który dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii podejmuje decyzje o finansowaniu zaledwie w ciągu 15-30 minut. Jest firmą faktoringową specjalizującą się w finansowaniu dla sektora mikro i małych przedsiębiorstw. Pomaga przedsiębiorcom zarządzać przepływami finansowanymi, zapewniając błyskawiczną wymianę faktur na gotówkę. Finea jest spółką należącą do Grupy eFaktor - łączącą doświadczenie tradycyjnego faktora i nowe technologie. Finea jest członkiem Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce.

Finea - czyli szybki faktoring online

W Finea cały proces rejestracji oraz późniejszej obsługi przebiega online, począwszy od złożenia wniosku, elektronicznego przesyłania dokumentów i zautomatyzowanej analizy z wykorzystaniem systemu scoringowego oraz plików JPK. Ponieważ proces jest prowadzony całkowicie online, oszczędza to czas na przejazdy i zbędne spotkania, koszty przesyłki pocztowej lub kurierów. Ta sprawność operacyjna Finea pozwala na rozpoczęcie współpracy z klientem i sfinansowanie jego pierwszej faktury nawet tego samego dnia w którym został złożony wniosek.

Finea oferuje szybki i stały dostęp do pieniędzy w ramach elastycznych narzędzi finansowania dopasowanych do różnych potrzeb. Finea to połączenie technologii oraz wsparcia doradczego zespołu specjalistów. Dzięki temu, decyzja o finansowaniu dla Twojej firmy jest szybka, a pieniądze na koncie możesz mieć nawet tego samego dnia. Poza produktami faktoringowymi Finea oferuje również finansowanie wkładu własnego na leasing. Działa to podobnie jak faktoring odwrotny z tym, że tutaj splata rozłożona jest na 12 miesiącach raty.

Minimum formalności w Finea

Aby otrzymać decyzję i uruchomić finansowanie jedyne czego potrzeba to: wyciągi bankowe za ostatnie 6 miesięcy, weryfikacja rachunku bankowego poprzez dokonanie przelewu złotówkowego, weryfikacja tożsamości. Przy finansowaniu powyżej 25.000 zł - pliki JPK w formacie XML za ostatnie 6 miesięcy. Kiedy jesteś już zweryfikowanym Klientem, po zalogowaniu się do swojego konta w systemie Finea dodajesz fakturę i w ciągu 15 minut otrzymasz informację o możliwości realizacji przelewu.

Finea jako jeden z nielicznych faktorów obsługuje obcokrajowców prowadzących działalność gospodarczą w Polsce. Wymagana jest jedynie: karta pobytu stałego i aktywna działalność min. 12 miesięcy.

W Finea nie ma abonamentów i stałych opłat - opłaty pobierane są tylko od finansowanych faktur. Jeżeli nie korzystasz z finansowania ponieważ okresowo go nie potrzebujesz, to nie płacisz. Finea dba aby cały proces korzystania z usługi był jak najbardziej komfortowy i maksymalnie przyjazny dla użytkownika.

Poza szybkością wynikającą z wykorzystywania zaawansowanych technologii informatycznych atutem firmy Finea jest elastyczność. Elastyczność ta wyrażająca się kompleksowym rozwiązaniem różnych problemów mikro i małych przedsiębiorców związanych z płynnością finansową. Kombinacja usług Finea pozwala na zaspokojenie potrzeb finansowych niemal każdej miko i małej firmy, umożliwiając każdej znaleźć usługę dla siebie: od klasycznego faktoringu jawnego, przez faktoring cichy, po odwrotny (finansowanie zakupów).

Dane firmy:

Finea S.A.
ul. Adama Branickiego 15
02-972 Warszawa
KRS: 0000737710
NIP: 9512465149
REGON: 380641871

Poznaj ofertę faktora:

Faktoring cichy

Dzięki temu kontrahent nie wie, że faktura finansowana jest przez Finea. Produkt jest skierowany do przedsiębiorców, którzy nie mogą dokonać cesji wierzytelności ze względu na zakaz w umowie handlowej lub mają obawy przed informowaniem o tym kontrahenta.

Więcej...

Finansowanie faktur

Jesteś freelancerem, prowadzisz firmę transportową, świadczysz usługi budowlane? Chcesz rozliczyć fakturę jednorazowo, np. pod dane zlecenie? To rozwiązanie jest stworzone dla Ciebie. Jeżeli potrzebujesz gotówki, możesz przekazać do faktoringu nawet tylko jedną fakturę.

Więcej...

Finansowanie zakupów

Finea opłaci faktury zakupowe za potrzebne teraz Twojej firmie produkty i usługi. Ty natomiast zwrócisz środki w dogodnym i uzgodnionym terminie nawet po 60 dniach.

Więcej...

Faktoring jawny

Rozwiązanie oparte jest na cesji jawnej i właśnie dzięki temu, że Twój kontrahent wie o cesji wierzytelności, Finea może zaproponować Twojej firmie korzystniejsze warunki cenowe. Dlatego faktoring jawny to najtańszy wariant finansowania w ofercie Finei.

Więcej...