Skip to main content

Narodowy Fundusz Gwarancyjny

Narodowy Fundusz Gwarancyjny S.A. jest podmiotem wchodzącym w skład Kaczmarski Group. Grupa stworzona przez rodzinę Kaczmarskich działa już od ponad ćwierć wieku. Jako misje stawia sobie kompleksowe i profesjonalne zabezpieczanie finansów klientów. Grupa jest liderem w obszarach informacji gospodarczej (Krajowy Rejestr Długów BIG SA), monitoringu oraz windykacji należności (Kaczmarski Inkasso).

Narodowy Fundusz Gwarancyjny (NFG) jest twórcą eFaktoringu, czyli pierwszego w Polsce 100% on-linowego rozwiązania, które umożliwia szybą zamianę faktur na gotówkę. Z Systemu Obsługi Faktoringu NFG możesz korzystać z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu. Zaoszczędzisz czas, ciesząc się szybką wypłatą pieniędzy - aż 85% Klientów NFG otrzymuje środki za sfinansowaną fakturę do 5 minut! NFG umożliwia korzystanie z szerokiej palety rodzajów faktoringu w zależności od potrzeb: klasyczny faktoring jawny, faktoring cichy, oraz faktoring zaliczkowy. Zamienić na gotówkę możesz 100% wartości faktury netto lub zdecydować się na częściowe finansowanie.

eFaktoring NFG dla mikro i małych firm

NFG swoją ofertę kieruje do mikro i małych przedsiębiorstw - dedykowana jest ona dla JDG-ów (Jednoosobowych Działalności Gospodarczych) zarejestrowanych w Polsce. Produkty NFG to bezpieczne i nowoczesne rozwiązania, które pozwalają najmniejszym firmom na zachowanie płynności finansowej. Przedsiębiorca może uzyskać finansowanie bez zbędnych formalności podczas szybkiej procedury.

Kroki, które należy wykonać, aby uzyskać finansowanie w NFG to:
  • rejestracja w Systemie Obsługi Faktoringu NFG,
  • wykonanie przelewu weryfikacyjnego,
  • autoryzacja umowy kodem otrzymanym przez SMS.
Jeżeli masz już konto zweryfikowane w systemie NFG, to:
  • wprowadzasz fakturę i wybierasz typ finansowania - masz do wyboru faktoring cichy, jawny, ekspres, zaliczkowy,
  • po weryfikacji faktury NFG przeleje wskazaną kwotę - pieniądze na konto otrzymasz nawet w 5 minut.

Proces rejestracji zajmuje około 10 minut. Do złożenia wniosku o faktoring nie jest wymagana żadna dokumentacja, potrzebne informacje to natomiast: NIP, dowód osobisty, numer rachunku bankowego, a także informacje o przychodach, dochodach i obciążeniach finansowych. W pewnych sytuacjach może być jednak konieczne przesłanie dodatkowych dokumentów, aby dokonać szczegółowej oceny ryzyka danej transakcji. Niezwłocznie po zawarciu Umowy dysponujesz limitem o wartości nawet do 30 000 zł. W celu uruchomienia pełnego limitu np. 100 000 zł NFG może poprosić cię o dostarczenie dodatkowej dokumentacji. Im dłużej jesteś klientem NFG i aktywnie korzystasz z usług, możesz uzyskać jeszcze wyższy limit finansowania nawet 250 000 zł. Umowa faktoringu zawierana jest na czas nieokreślony z jedno miesięcznym okresem wypowiedzenia.

Weryfikacja wniosku w celu podjęcia decyzji o przyznaniu limitu faktoringowego w NFG odbywa się w sposób zautomatyzowany. Klient przekazuje podstawowe dane o firmie oraz wyraża zgodę na pobranie informacji z ogólnodostępnych rejestrów – na podstawie tych danych podejmowana jest decyzja o przyznaniu finansowania.

eFaktoring NFG przeznaczony jest dla przedsiębiorców z różnych branż m.in. transportu, budownictwa, handlu, produkcji, gastronomi oraz innych usług w tym rzemieślników i freelancerów.

Korzystając z eFaktoringu NFG przedsiębiorca ponosi koszty:

  • miesięcznej prowizji za dostępność limitu faktoringowego - naliczanej w pierwszym dniu miesiąca kalendarzowego za dany miesiąc z góry, liczona jest procentowo od wysokości udostępnionego limitu,
  • prowizji za finansowanie faktury - naliczanej jest za każdy rozpoczęty 30-dniowy okres finansowania, liczona jest od wysokości netto sfinansowanej faktury i naliczanej za okres, od dnia wypłaty środków do terminu wymagalności.
  • prowizji za opóźnienie w spłacie - naliczanej za każdy rozpoczęty 30-dniowy okres opóźnienia w spłacie z góry, liczona jest od kwoty sfinansowanej faktury niespłaconej w regulaminowym terminie.

W wypadku opóźnienia w płatności NFG daje bezpłatny okres karencji - nawet 14 dni (licząc od upływu terminu wymagalności faktury) na uregulowanie zobowiązania bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Z oferty NFG mogą skorzystać jednoosobowe działalności gospodarcze zarejestrowane w Polsce, działające na rynku minimum 12 miesięcy. Waluta finansowanej faktury to złotówki lub waluta zagraniczna.

promocja NFG

W ramach specjalnej oferty Narodowego Funduszu Gwarancyjnego dedykowanej dla użytkowników serwisu FAKTORINGoferty.pl - otrzymasz dostęp do limitu faktoringowego przez 3 miesiące za 0 zł.

Dotyczy produktów: Faktoring cichy, Faktoring jawny ekspres, Faktoring zaliczkowy.

Dane firmy:

Narodowy Fundusz Gwarancyjny S.A.
ul. Danuty Siedzikówny 12
51-214 Wrocław
KRS: 0000610456
NIP: 8951643411
REGON: 932008431

Poznaj ofertę faktora:

Faktura na raty

Jeśli kupujesz na firmę dowolny produkt lub usługę i dostajesz fakturę zakupu, którą musisz opłacić przelewem - to takie zakupy możesz rozłożyć nawet na 36-miesięcznych rat.

Więcej...

Faktoring cichy

W przypadku faktoringu cichego nic nie zmienia się z perspektywy Twoich kontrahentów – oni wciąż opłacają faktury na Twoje konto, a Ty rozliczasz się z NFG samodzielnie. W praktyce otrzymujesz pieniądze na konto w kilkanaście minut, bez konieczności zawiadamiania kontrahenta o cesji wierzytelności i korzystaniu z zewnętrznego finansowania.

(Oferta na specjalnych warunkach. SPRAWDŹ)

Więcej...

Faktoring zaliczkowy

Faktoring zaliczkowy NFG działa w prosty sposób: bierzesz zaliczkę, realizujesz usługę i wystawiasz fakturę. Następnie zaliczkę spłacisz finansując ją powstałą fakturą lub przelewasz pieniądze bezpośrednio na konto NFG. Tym sposobem możesz sfinansować praktycznie każdy cel związany z bieżącą działalność firmy.

(Oferta na specjalnych warunkach. SPRAWDŹ)

Więcej...

Faktoring jawny ekspres

Faktoring jawny to faktoring w którym NFG informuje kontrahenta o cesji wierzytelności. Zaletą faktoringu jawnego jest to, że Twoja firma ma zapewniony monitoring płatności faktury, co skutecznie motywuje kontrahenta do terminowej spłaty należności. W opcji faktoringu ekspres pieniądze mogą znaleźć się na Twoim koncie nawet w 5 minut!

(Oferta na specjalnych warunkach. SPRAWDŹ)

Więcej...