Skip to main content

Faktoria Sp. z o.o. to firma faktoringowa, która pojawiła się na rynku we wrześniu 2018 roku. Jest spółką działająca w ramach Grupy Kapitałowej Nest Banku, utworzoną w odpowiedzi na potrzebę poprawy płynności finansowej małych i średnich firm. Faktoria ma ambicje być czymś więcej niż tylko firmową świadczącą usługi faktoringu, chce być partnerem przedsiębiorców i prowadzić ich przez drogę finansowych zawiłości. Doradzać i w pełni umożliwić rozwój potencjału firmy.

Rozwiązania projektowane przez przedsiębiorców

Celem Faktorii jest budowanie usług tak, by były maksymalnie dopasowane do potrzeb klientów. Dlatego stworzyła proces projektowania usług w ścisłej współpracy z ich odbiorcami. Zainteresowanych przedsiębiorców faktor cały czas zaprasza do współtworzenia koncepcji produktów, które docelowo pozwolą na wypracowanie ostatecznego ich kształtu. Doświadczenie i kooperacja z przedsiębiorcami pozwala tworzyć i wdrażać usługi, które odpowiadają na prawdziwe potrzeby przedsiębiorców.

W ten sposób w Faktorii powstał proces, który umożliwia skorzystania z usług faktoringu wyjątkowo prosto, który można przeprowadzić online w dosłownie kilka minut, z ograniczeniem do minimum formalności. Ale Faktoria to nie tylko bezduszny automatyczny algorytm, to wielokanałowa dostępność, dostosowana do różnych potrzeb. Dlatego doradcy od pierwszej rozmowy starają się zdiagnozować potrzeby firmy i w oparciu o doświadczenie i wiedzę ekspercką - zaproponować rozwiązania, które spowodują wzrost obrotów, optymalizację kosztową i ułatwią prowadzenie firmy.

Faktoria na każdy etap transakcji

Jeżeli chcesz wiedzieć, czy możesz bezpiecznie wejść we współpracę z nowym klientem i nie chcesz ryzykować brakiem otrzymania płatności za wystawione faktury, to Faktoria umożliwia sprawdzenie potencjalnego kontrahenta. Faktoria integruje i dostarcza rzetelne dane z wielu źródeł, dzięki czemu możesz w jednym miejscu sprawdzić różne aspekty wiarygodność potencjalnego partnera. Możesz poznać np. wiarygodność płatniczą potencjalnego kontrahenta na przestrzeni ostatniego roku, rzetelność w regulowaniu należności, zdarzenia prawne (np. wpisy w rejestrach dłużników, windykacja drogą sądową), oraz strukturę własności firmy i powiązania kapitałowe z innymi podmiotami. Dzięki temu zyskasz wiedze, czy nawiązanie współpracy z nowym kontrahentem jest bezpieczne.

Nie wiesz co zrobić z niezapłaconymi fakturami, których termin płatności już upłynął? Faktoria rozwiązuję również ten problem. Przedsiębiorca, którego kontrahenci unikają zapłaty należności, może uzyskać pomoc. Faktoria realizuje monitoring płatności oraz przeprowadzi windykacje na każdym etapie odzyskiwania pieniędzy, poprzez windykację miękką oraz w razie potrzeby również twardą windykację sądową.

Jak skorzystać z usług Faktorii?

Biznesową współpracę z Faktroią należy rozpocząć od utworzenia w serwisie konta użytkownika, do czego potrzebne będzie podanie swoich danych identyfikacyjnych (Numeru Identyfikacji Podatkowej oraz imienia i nazwiska) i teleadresowych (numeru telefonu oraz adresu e-mail), oraz wyrażenia niezbędnych zgód i złożenia niezbędnych oświadczeń. Następnie wypełnienie wniosku online na usługi świadczone przez Faktorię i po jego pozytywnym rozpatrzeniu zawarcie umowy na wybraną usługę. Z Faktorią umowę faktoringu zawierasz na czas nieokreślony, mając możliwość jej rozwiązania z zachowaniem 30-dniowego okresu wypowiedzenia.

promocja Faktoria

W ramach specjalnej oferty Faktorii dedykowanej dla użytkowników serwisu FAKTORINGoferty.pl - otrzymasz okres próbny na 3 miesiące - prowizja od limitu zostanie pobrana dopiero w czwartym miesiącu - jeżeli zdecydujesz się kontynuować współpracę.

Dotyczy produktów: Faktoring niepełny, Faktoring pełny, Faktoring eksportowy.

 

Opinie klientów o Faktorii

Opinia John King Polska

 

Opinia R. Rudnik Transport i Spedycja

 

Dane firmy:

Faktoria Sp. z o.o.
ul. Wołoska 24
02-675 Warszawa
KRS: 0000656462
NIP: 5252693519
REGON: 366300448

Poznaj ofertę faktora:

Faktoring masowy

Usługa dedykowana firmom współpracującym z dużą liczbą kontrahentów lub wystawiającym w miesiącu tysiące faktur, którym zależy na zautomatyzowaniu procesu finansowania.

Więcej...

Finansowanie zakupów

Zyskaj dodatkowy czas na zapłatę za firmowe zakupy. Faktoria zapłaci Twojemu dostawcy z Polski lub innego kraju Unii Europejskiej, Szwajcarii czy Norwegii.

Więcej...

Faktoring eksportowy

Faktoring eksportowy w Faktorii dostępny jest dla odbiorców z krajów Unii Europejskiej, Szwajcarii oraz Norwegii, w walucie jest w PLN lub EUR. Finansowanie realizowane jest w wariancie z przejęciem ryzyka - zabezpieczającym Twoją firmę przed niewypłacalnością kontrahenta.

Więcej...

Faktoring pełny

Finansowanie i bezpieczeństwo transakcji. Twoje firma od ręki otrzymuje środki za fakturę, a Faktoria ryzyko braku płatności bierze na siebie.

Więcej...

Faktoring niepełny

Firmie, która potrzebuje szybkiego finansowania zapewni płynność finansową. Dodaj w systemie faktury wystawiającym z terminem płatności, a Faktoria wypłaci pieniądze na Twoje konto firmowe.

Więcej...